Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 dla Niesłyszacych i Słabosłyszących w Wejherowie

Mały mistrz

Ogólnopolski Program Sportowy „Mały Mistrz” 
Od września 2014 roku klasa Ia Szkoły Podstawowej realizuje Ogólnopolski Program Sportowy „Mały Mistrz”. Zajęcia prowadzone są w ramach lekcji wychowania fizycznego przez nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej, Annę Kowalską we współpracy z nauczycielem wychowania fizycznego panią Marzeną Szaro-Truchan. Zajęcia odbywają się w formie ciekawych gier i zabaw z elementami zdrowej rywalizacji. Dostarczają one dzieciom dużo emocji, ciekawych przeżyć, radości i zadowolenia. Uczą szybkości reagowania, różnicowania ruchów, ćwiczą równowagę, pamięć, myślenie a także wyobraźnię. W ten atrakcyjny sposób realizowane są cele programu: kształtowanie prawidłowej postawy ciała, rozwijanie koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz orientacji przestrzennej. 
Ideą przewodnią programu jest zdobywanie przez uczniów określonych sprawności w sześciu kategoriach. Uczniowie po opanowaniu odpowiednich umiejętności ruchowych otrzymują znaczek, który wklejają do swoich legitymacji. W listopadzie odwiedziła nas koordynatorka programu „Mały Mistrz” pani Patrycja Komowska, na zajęciach z jej udziałem dzieci zdobyły sprawność z lekkoatletyki. Pierwszoklasiści wzięli udział w konkursie ogłoszonym przez organizatorów programu, w którym gdzie wygrali koszulki z logo Małego Mistrza. Koszulki zostały wręczone dzieciom podczas zaliczenia kolejnej sprawności, gimnastyk-tancerz.


Uczniowie klasy pierwszej szkoły podstawowej od września 2015 r.  biorą udział w zajęciach sportowych w ramach projektu "Mały Mistrz".
W czasie tych zajęć dzieci doskonalą swoją zwinność, szybkość i wytrzymałość. Specjalnie dobrane ćwiczenia i zabawy kształcą umiejętności, sprawność fizyczną i prawidłowe nawyki ruchowe. Opiekunki projektu dbają, aby uczniom nie brakowało ruchu: biegania, skakania, schylania się. Chłopcy (W klasie I nie ma dziewczynek!) są w siódmym niebie - wreszcie mogą bezkarnie spożytkować nadmiar naturalnej, dziecięcej energii. 
Ostatnio "Mali Mistrzowie" wykonywali ćwiczenia z obręczami i woreczkami. 
Kto by pomyślał, że takie proste rekwizyty sprawią chłopcom tak wiele frajdy i radości..