Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 dla Niesłyszacych i Słabosłyszących w Wejherowie

Aktualności

11.11.2021
Narodowe Święto Niepodległości
10 listopada w auli Ośrodka odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Apel stanowił okazję, aby przypomnieć sobie historię Polski i pokoleń, dzięki którym możemy żyć w wolnym kraju, jak również uczcić naszą społeczność szkolną. 
06.11.2021
Zajęcia rozwijające kreatywność
4 listopada w szkole ponadpodstawowej odbyły się zajęcia rozwijające kreatywność z wolontariuszami. W ramach tych zajęć nasi uczniowie mogli wziąć udział w dwóch warsztatach. 
06.11.2021
Amerykańscy goście
5 listopada był dla naszych uczniów dniem wyjątkowym. Nie zawsze bowiem mamy okazję gościć w naszych progach gości aż zza oceanu. Tego dnia odwiedziła nas nasza dobra przyjaciółka Nancy wraz ze swoimi kolegami. 
05.11.2021
VII Powiatowy Dzień Promocji Zdrowego Stylu Życia

4 listopada grupa uczniów Szkoły Ponadpodstawowej wzięła udział w VII Powiatowym Dniu Promocji Zdrowego Stylu Życia zorganizowanym przez Powiatowy Zespół Szkół Policealnych im. Z. Kieturakisa przy współpracy z I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie. 

30.10.2021
Dzień Ziemniaka

Czy wiecie, że ziemniak jest warzywem, które przybyło do Polski z Ameryki Południowej? Choć szarobury i nieco brudny, króluje na naszych stołach od lat. Warto go jeść i doceniać, bo jest zdrowy, bogaty w witaminy i minerały oraz bardzo smaczny. 

30.10.2021
Wernisaż
Sztuka towarzyszy naszym uczniom już od początku nowego roku szkolnego. Dzięki udziałowi w projekcie edukacyjnym "Akademia Mistrzów", zorganizowanym przy współpracy z Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku, mogli oni wziąć udział w dwóch warsztatach artystycznych - ceramicznym i fotograficznym. 
29.10.2021
Święto Wszystkich Świętych
Święto Wszystkich Świętych jest szczególnie ważne w polskiej tradycji. To czas zatrzymania się, zadumy, czas poczucia więzi z pokoleniami, które już odeszły. 
19.10.2021
VI Pomorski Konwent Regionalny

W imieniu Zespołu organizacyjnego serdecznie zapraszamy na VI Pomorski Konwent Regionalny Osób z Niepełnosprawnościami, który odbędzie się 20 października 2021 roku, w godz. 11:00 – 14:15.
Temat przewodni spotkania:Droga do niezależnego życia – jak działać aby osiągnąć cel?”

13.10.2021
Dzień Edukacji Narodowej w SP
„Dzieci rodzą się ze skrzydłami, nauczyciele pozwalają im je rozwinąć” - w przeddzień Święta Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski, wraz z paniami wicedyrektor Marzeną Hennig i Anną Twardowską-Gac, podziękował wzruszającym apelem wszystkim pracownikom szkoły za ich pracę i codzienny trud. 
11.10.2021
Życzenia
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim pracownikom Ośrodka pragnę złożyć najlepsze życzenia