Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 dla Niesłyszacych i Słabosłyszących w Wejherowie

Ostatni dzień z moją klasą

Czerwiec 2019 roku to niezwykle ważny moment w historii naszego Ośrodka. Wtedy właśnie żegnamy ostatni rocznik gimnazjalistów i pierwszy – po dwudziestu latach przerwy – rocznik ósmoklasistów.

Nieoficjalnie gimnazjaliści i ósmoklasiści pożegnali się już w poniedziałek, 17 czerwca w czasie Balu Absolwenta, który rozpoczął się uroczystym polonezem. W tanecznym korowodzie można było zobaczyć absolwentów, ich młodszych kolegów, wychowawców klas i nauczycieli.

 

Były też podziękowania wyśpiewane i wymigane przez Wiktorię, Kubę, Kacpra i Olę, były łzy wzruszenia, był pyszny tort, znakomita kolacja i – co najważniejsze – tańce, tańce, tańce…

 

Oficjalne pożegnanie nastąpiło dwa dni później, 19 czerwca, w czasie spotkania wychowanków Ośrodka w hali sportowej. W czasie apelu pani Ewelina Lulińska, dyrektor Ośrodka, wręczyła absolwentom świadectwa, a uczniowie wpisali się do pamiątkowych ksiąg: jedni zapisali ostatni rozdział Księgi Gimnazjalistów, inni odkurzyli Księgę Ósmoklasistów.

 

Wielu Absolwentów będzie kontynuować naukę w naszym Ośrodku, kilka osób poszuka szczęścia w innych szkołach. I jednym, i drugim dziękujemy za wspaniałe, wspólne chwile spędzone w wejherowskiej placówce i życzymy wielu sukcesów!