Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 dla Niesłyszacych i Słabosłyszących w Wejherowie

Z życia pierwszoklasistów

W okresie przedświątecznym wiele działo się u naszych pierwszoklasistów…

  • Warsztaty taneczne

Dzieci z nauczania początkowego uczestniczą w cyklicznych warsztatach tanecznych prowadzonych przez instruktora tańca Panią Aurelię. Wszyscy chętnie biorą udział w doskonałej zabawie. Salsa to taniec, który uczy koordynacji ruchowej, doskonali prawidłową postawę, rozwija pamięć i wyobraźnię. Zajęcia taneczne wywołują dużą dawkę dobrego humoru, sprzyjają rozładowaniu stresów i integracji. 

  • Oglądanie świątecznego wystroju Wejherowa

Pierwszoklasiści po odebraniu nagród z Urzędu Miejskiego za wykonane własnoręcznie ozdób choinkowych udali się na spacer po rynku wejherowskim. Oglądali i podziwiali swoje ozdoby na choince oraz skorzystali z dodatkowej atrakcji, którą była świąteczna karuzela.

  • Szopki Bożonarodzeniowe wykonane samodzielnie przez dzieci

Konstruktorzy szopek wykazali się nie lada kreatywnością. Tuż przed świętami uczniowie zabrali swoje dzieła do domów, by postawić je pod własną choinką.

  • Tradycje świąteczne - pieczemy pierniczki

Pierwszoklasiści jak prawdziwi kucharze w fartuszkach piekły pierniki. Wałkowały ciasto, wycinały a na koniec lukrowały.

  • Pierwszoklasiści w oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia

6 grudnia pierwszoklasiści spotkali się z Świętym Mikołajem. Radość była ogromna. Wszyscy zostali obdarowani podarunkami.