Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 dla Niesłyszacych i Słabosłyszących w Wejherowie

Dzień radości, dzień wzruszeń

19 czerwca to w tym roku dzień zakończenie roku szkolnego. Jak co roku jest to moment niezwykły – kończy się czas wysiłku i pracy, rozpoczyna się czas odpoczynku i relaksu.

Nic dziwnego, że na twarzach zgromadzonych w hali sportowej uczniów i nauczycieli malują się mieszane uczucia: można zauważyć radość, dumę i ulgę, można dostrzec łzy wzruszenia i zapowiedź tęsknoty.

 

Z jednej strony uczniowie są dumni ze świadectw, które z uroczym uśmiechem wręczała im pani Ewelina Lulińska, dyrektor Ośrodka, z drugiej są smutni, no bo jak na dwa długie miesiące rozstać się z kolegami, przyjaciółmi, z nauczycielami, którzy przez tyle miesięcy nie szczędzili pomocy, wsparcia, pociechy i uśmiechu?

 

Na apelu kończącym rok szkolny 2018/2019 spotkali się i ci najmłodsi (przedszkolaki) i ci najstarsi (masażyści - absolwenci studium), i rodzice, nauczyciele i wychowawcy. I choć uroczystość co roku przebiega według podobnego scenariusza, zawsze wywołuje wzruszenie.

 

Ciepłe uczucia wywołał film przypominający najważniejsze wydarzenia mijającego roku, rozczulał widok wychowanków dumnych z nagród i świadectw, płynęły serdeczne łzy, gdy Wiktoria (kl. III gimnazjum), Kuba i Kacper (kl. VIII) wspomagani przez Olę (kl.VII) w imieniu ostatniego rocznika gimnazjalistów i pierwszego rocznika ósmoklasistów wyśpiewali i przemigali nauczycielom, rodzicom i kolegom przepiękną piosenkę, o jakże wymownym refrenie: „Dziękujemy wam!”

 

Po apelu odbyły się kameralne spotkania uczniów i ich wychowawców, ostatnie w tym roku szkolnym rozmowy, przestrogi i ostrzeżenia, ostatnie uściski i serdeczne pożegnania.

 

A potem – wakacje!

 

I uczniom, i ich rodzicom życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku!