Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 dla Niesłyszacych i Słabosłyszących w Wejherowie

Czas nauki, czas zabawy…

Na przełomie maja i czerwca 2019 roku w naszym Ośrodku odbył się XXVII Ogólnopolski Konkurs Znajomości Języka Polskiego dla Niesłyszących i Słabosłyszących. 

Tegoroczne zmagania z literaturą polską oraz prawidłami gramatycznymi rozegrane odbyły się w niewielkim, ale doborowym gronie. W konkursowe szranki stanęli uczniowie klas VI – VIII szkoły podstawowej i ostatni rocznik gimnazjum, reprezentujący sześć placówek kształcących dzieci z wadą słuchu. Kilka szkół odwołało przyjazd z przyczyn obiektywnych.

Konkurs został rozegrany, nagrody rozdane, ale – choć cenne – to nie one zostaną w pamięci uczestników spotkania. Wszyscy byli zgodni, że najcenniejsze były wspólnie spędzone chwile. I gościom, i gospodarzom udało się stworzyć niezwykłą atmosferę, w której rywalizacja miała najmniejsze znaczenie. Nawiązaniu serdecznych relacji między potencjalnymi rywalami przysłużyły się m.in. zajęcia integracyjne - wyjście na kręgle czy wyjazd nad morze.

Kolejny Konkurs odbędzie się we Wrocławiu. Organizatorom już dziś życzymy tak miłych Gości, jak ci, którzy w tym roku zjawili się w Wejherowie.