Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 dla Niesłyszacych i Słabosłyszących w Wejherowie

Konkurs języka angielskiego

W dniach 22-24.04.2016 w naszym Ośrodku odbywał się XIII Ogólnopolski Konkurs Znajomości Języka Angielskiego dla Niesłyszących i Słabosłyszących. Mieliśmy zaszczyt gościć 19 ośrodków z 16 miast, w sumie około 100 osób. Zespół czuwający nad organizacją i przebiegiem imprezy dołożył wszelkich starań, by goście mieli czas zarówno na rywalizację umysłową jak i wspólną zabawę. W piątek na wszystkich czekał relaksujący spacer po najpiękniejszych miejscach Wejherowa. O godzinie 18:30 nastąpiło oficjalne rozpoczęcie konkursu, które zaszczycił swoją obecnością Przewodniczący Rady Miasta pan Bogdan Tokłowicz. Wieczorem młodzież bawiła się przy ognisku. Sobota była dniem pełnym emocji i atrakcji. Przed południem wszyscy wykazali się swoimi umiejętnościami językowymi zmierzając się z zadaniami konkursowymi. Po obiedzie, kiedy komisje ciężko pracowały nad ustaleniem wyników, konkursowicze wzięli udział w grze miejskiej w Gdyni przygotowanej i przeprowadzonej przez członków Stowarzyszenia Przyjaciół Niesłyszących - nauczycieli i wychowawców ośrodka. Wieczorem o godz. 18:30 nastąpił długo wyczekiwany moment ogłoszenia wyników XIII Konkursu Znajomości Języka Angielskiego i jego uroczyste zakończenie. Poniżej przedstawiamy wszystkich laureatów w poszczególnych kategoriach: 

Szkoła Podstawowa: 
I miejsce Klaudia Brylińska (Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Słabosłyszących nr 15 im. Ottona Lipkowskiego w Warszawie)
II miejsce Daniel Dejniak (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 4 dla Dzieci Niesłyszących i Słabosłyszących w Łodzi, ul. Krzywickiego) 
III miejsce Mateusz Skawski (Dolnośląski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 12 dla Niesłyszących i Słabosłyszących we Wrocławiu) 
Gimnazjum: 
I miejsce Grzegorz Ziętala (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 4 dla Dzieci Niesłyszących i Słabosłyszących w Łodzi, ul. Krzywickiego) 
II miejsce Joanna Huczyńska (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 w Kaliszu) 
III miejsce Julia Kramek (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Słabo Słyszących im. Juliana Tuwima w Sczecinie, ul. Grzymińska 6) 
Szkoły Ponadgimnazjalne: 
I miejsce Wiktoria Malinowska (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niesłyszących w Olsztynie im. Marii Grzegorzewskiej) 
II miejsce Mikołaj Popławski (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 w Kaliszu) 
III miejsce Konrad Kozłowski (Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Słabosłyszących nr 15 im. Ottona Lipkowskiego w Warszawie)
Klasyfikacja zespołowa: 
I miejsce - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 4 dla Dzieci Niesłyszących i Słabosłyszących w Łodzi, ul. Krzywickiego
II miejsce - Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Słabosłyszących nr 15 im. Ottona Lipkowskiego w Warszawie 
III miejsce - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 w Kaliszu
Kolejna XIV edycja konkursu odbędzie się w przyszłym roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Słabo Słyszących im. Juliana Tuwima w Szczecinie przy ul. Grzymińskiej.

Galeria fotografii