Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 dla Niesłyszacych i Słabosłyszących w Wejherowie

Spektakl "Onira"

W piątek 6 października 2017 r. na deskach Filharmonii Kaszubskiej odbył się nietypowy spektakl.
W role aktorów oraz tancerzy wcielili sie młodzi ludzie z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 dla Niesłyszących i Słabosłyszących im. Jana Siestrzyńskiego w Wejherowie. Nad całością czuwali profesjonalni instruktorzy warsztatowi. Reżyserii "Oniry" podjął sie Karol Formela. Koncept złego snu, z którego się przebudzamy jest wszystkim znany... senna atmosfera w onirycznym pełnym niepokoju klimacie. Onira to spektakl o ludziach, którzy nie widzą, nie słyszą i nie mówią o niektórych problemach przez co żyją w swoistym koszmarze życia codziennego.

Onira to amatorski spektakl realizowany w ramach projektu „My-otwarci na teatr” z elementami pantomimy i animowaniem lalki, który powstał we współpracy z Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym nr 2 dla Niesłyszących i Słabosłyszących im. Jana Siestrzyńskiego w Wejherowie pod kierunkiem profesjonalnych instruktorów warsztatowych.

Lider projektu: Wejherowskie Centrum Kultury
Partner projektu: Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 dla Niesłyszących i Słabosłyszących im. Jana Siestrzyńskiego w Wejherowie

Opis projektu „My – otwarci na teatr”

Projekt realizowany w ramach „Sieci kultury”, która jest częścią ogólnopolskiego programu Bardzo Młoda Kultura. Program jest prowadzony przez Narodowe Centrum Kultury, a jego operatorem w województwie pomorskim jest Instytut Kultury Miejskiej, instytucja kultury Miasta Gdańska.

http://m.telewizjattm.pl/nasze-programy/60-1/44206-marzena-biernacka-bauman-i-anna-poblocka.html?play=on

http://www.telewizjattm.pl/dzien/2017-10-05/44204-onira-spektakl-o-ludziach-ktorzy-nie-widza-nie-slysza-i-nie-mowia.html?play=onGaleria z wydarzenia: