Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 dla Niesłyszacych i Słabosłyszących w Wejherowie

Otwarcie Hali Sportowej

Po 96-latach Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Wejherowie doczekał się profesjonalnego obiektu sportowego.

Uroczystość otwarcia odbyła się 29 września 2017 r. o godz. 14.00 z połączonym z Międzynarodowy Dniem Głuchego, który przypada na ostatni tydzień września. Od wielu już lat, nasza szkoła chcąc ukazać problem „świata ciszy” naszych wychowanków organizuje uroczystości połączone z tym świętem.

Wśród honorowych gości byli przedstawiciele władz państwowych, województwa pomorskiego, miasta Wejherowa, Kościoła, służb mundurowych, Polskiego Związku Głuchych, zaprzyjaźnionych sponsorów, grona naukowego i sportowego, dyrekcji Ośrodka, uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników obsługi, projektantów i wykonawców robót. Budowa hali sportowej nie była łatwym zadaniem. To inwestycja kosztowna (budowa pochłonęła ok. 6 mln 630 tyś zł. z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, z czego 2 mln złoty z dotacji Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki).

W nowym obiekcie powstała nie tylko duża hala sportowa, sala fitness, konferencyjna, spinningu, siłownia, rewalidacyjną ale także cztery szatnie z prysznicami oraz windą. W całości budynek jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Nasi drodzy sponsorzy wspierali nas finansowo. Najbardziej cieszą się nasi uczniowie, nauczyciele wychowania fizycznego, wychowankowie trenujący w działającym przy OSW nr 2 klubie sportowym „Olimp”. Klub znany jest z wielu sukcesów na skalę powiatu, województwa i kraju.

Uroczystość otwarcia hali widowiskowo-sportowej rozpoczęła się od przywitania gości, pokazu gimnastycznego i i młodych piłkarzy. Następnie zabrała głos nasza pani Dyrektor Ośrodka Ewelina Lulińska-Kuklik i zaproszeni goście. Podczas uroczystości dwie nasze koleżanki p. Marzena Bienacka-Bauman i p. Iwona Pogorzelska otrzymały nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego. Ważnym elementem uroczystości było poświęcenie hali i uroczyste przecięcie wstęgi. Kolejnym punktem był pokaz przygotowany przez młodych tancerzy z naszej szkoły. Na koniec uroczystości pani Dyrektor podziękowała wszystkim zebranym za udział, prezenty i zaprosiła do wspólnego zwiedzania obiektu.

Galeria z wydarzenia: